Záhradné sedenie

Záhradne sedenie

Prečo tráviť čas medzi štyrmi stenami, keď slnko láka svojou mocou von každého z nás. Pre príjemné posedenie v záhrade je potrebné mať aj kvalitný záhradný nábytok. Trh ponúka viacero druhov záhradného sedenia a rovnako je to aj s materiálom a cenovou reláciou. Častokrát sa viac oplatí raz zainvestovať a dobre si vybrať ako potom naprávať svoje chyby.

Záhradné sedenie

z masívu svojim prirodzeným vzhľadom dokáže dokonale zapadnúť do architektúry ktorejkovek záhrady a pôsobí teplým, pokojným dojmom domova. Narozdiel od kovu, či plastu, ktoré pôsobia stroho a občas aj chladným dojmom má sedenie z masívu aj väčšiu životnosť.

Životnosť nábytku

Na predĺženie tejto životnosti je však potrebné záhradnému sedeniu aj pomôcť. Ošetrenie je jednoduchou záležitosťou a rozhodne nezaberie veľa času. Prým krokom ošetrenia je očistenie povrchových nečistôt, tie odstránite jednoducho vlhkou handrou. V prípade silnejšeho znečistenia môžete použiť aj trochu saponátu, ktoré však potom opláchnite vodou. Po povrchom očistení nechajte svoje záhradné sedenie prirodzene vyschnúť a môžete sa pripraviť na krok dva. Týmto krokom je olejový náter. Ten vytvorí na vašom sedení ochrannú vrstvu, ktorá navráti prirodzený vzhľad a ochráni drevo pred ostrím slnkom a rovnako aj silným dažďom. Tento náter je potrebné naniesť na celý povrch záhradného sedenia aby ste sa vyhli škaredým nenatretým fľakom. Tento náter môžete naniesť dvakrát a následne nechať kvalitne uschnúť.

Ošetrovanie záhradného nábytku

Po dôkladnom ošetrení je záhradné sedenie pripravené dokonale slúžiť. Ošetrnovanie však olejovaním nekončí. Nepriamou formou ošetrenia je aj vhodné zazimovanie. Zazimovaním ochránite sedenie pred mrazom, hustým dažďom či snehom. Pre zazimovanie rozhodne postačí klasická garáž. Vyhnite sa neuskladňovaniu na teplé a suché miesto, tým svoje sedenie len vystavíte ďalšiemu sušeniu. Záhradné sedenie potrebuje klasické miesto kde bude chránené pred poveternostnými vplyvmi a bude môct prirodzene dýchať. Rovnako nie je potrebné prikrývať sedenie fóliami. Tie len zbytočne budú v dreve dusiť vhkosť a tým jednoduchšie môže záhradne sedenie napadnúť pleseň.

Záhradný nábytok z masívu

Záhradné sedenie z masívu sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou, ktorú vďaka správnemu používaniu môžete predĺžiť. Doprajte preto svojej záhrade prirodzenosť a eleganciu zároveň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *