Záhradné sedenie do každej pestovanej záhrady

Záhradné sedenie do každej pestovanej záhrady

 Vlastníte veľkú záhradu, ale netrávite v nej svoj voľný čas? Tak to robíte obrovskú chybu. Netvrdíme, že máte sedieť na trávniku deň, aj noc, a vychutnávať si krásu zelene okolo Vás. Zaobstarajte si radšej kvalitný záhradný nábytok a posedenie v záhrade sa pre Vás stane obľúbenou činnosťou.

Krásnu záhradu nevytvárajú len okrasné kry, pestovaný trávnik, kvety, alebo stromy. Krásu záhrade môže dodať aj vhodne zvolené záhradné sedenie. V takejto záhrade je radosť si posedieť, prečítať si knihu, meditovať, premýšľať, alebo naberať novú energiu do ďalších dní.

Lacne sedenie do záhrady

Lacne sedenie do záhrady

Vybrať si zo širokej ponuky záhradného nábytku však môže byť dosť stresujúce. Chcete nábytok, ktorý bude kvalitný, trvácny a odolný voči vplyvom počasia, chcete nábytok, ktorý dizajnérsky zapadne do exteriéru, túžite po nábytku, ktorý bude pohodlný a lahodiaci oku.

Na výrobu záhradného nábytku sa využívajú rôzne materiály. Masív predstavuje klasiku medzi záhradnými sedeniami. Kovový nábytok prináša nádych minulosti a závan romantiky. Záhradný nábytok z ratanu prináša so sebou novú éru záhradných sedení, je veľmi moderný a pohodlný.

Ak túžite po nábytku z dreva, ale chcete sa vyhnúť uznávanej klasike – dub, buk, smrek, alebo agát, stavte na exotické dreviny. Nábytok z exotických drevín skvelo odoláva vlhkosti a zmenám tepla. Medzi najznámejšie exotické dreviny u nás je bangkirai. Táto drevina sa často využíva na stavbu terás, ale samozrejme aj nábytku. Bangkirai vyniká prirodzenou odolnosťou voči hnilobe, rôznym škodcom a rastom húb. Skvelo odoláva poveternostným podmienkam a vydrží po desaťročia aj bez chemických úprav. Druhou nemenej známou exotickou drevinou, ktorá je vhodná na výrobu záhradného sedenia je tík. Tíkové drevo sa vyznačuje dlhovekosťou a nevídanou odolnosťou voči vplyvom počasia. Tík mení postupom času svoju farbu na striebornú, avšak drevo nestráca na svojej kvalite.

One thought on “Záhradné sedenie do každej pestovanej záhrady

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *