Projekty rodinných domov

Projekty rodinných domov – užitočné rady pred ich výberom

Výber budúceho domova nie je nákup zaujímavých kúskov či potravín v supermarkete a robiť unáhlené rozhodnutia by nemuselo byť dobrý nápad. Preto máme pre vás niekoľko tipov, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť ešte pred samotným výberom svojho budúceho rodinného domu.

 

Bungalov alebo poschodový?

Hneď na úvod je potrebné rozhodnúť sa či vás viac oslovujú bungalovy alebo poschodové projekty rodinných domov. Počet poschodí je ovplyvnený aj veľkosťou vášho pozemku. Ak máte k dispozícii menší pozemok, vhodným riešením je poschodový či podkrovný dom s menšou zastavanou plochou. V prípade, že je pozemok väčší, môžete si dovoliť na ňom postaviť aj prízemný dom, tzv. bungalov, ktorý má neobytné podkrovie. Pri podkrovných domoch je potrebné myslieť aj na zariaditeľnosť podkrovných izieb, keďže bočné steny sú v nich výrazne nižšie. Možnosťou sú však aj také projekty rodinných domov, ktoré majú poschodie s plnou výškou.

Koľko izieb potrebujete?

Počet izieb alebo spální sa dá jednoducho určiť podľa počtu rodinných členov, ako aj konkrétnych požiadaviek. Potrebujete si zriadiť aj domácu kanceláriu alebo vám stačí len pracovný kút? V prvom prípade potrebujete izbu navyše, v tom druhom môžete a pracovné účely využívať napríklad hosťovskú izbu alebo si vyčleniť menší priestor v obývačke.

A čo s obývačkou?

Najčastejšie sa dominantnou miestnosťou v rodinných domoch stáva obývacia izba. Hoci je jej veľkosť čisto individuálna záležitosť, mala by mať aspoň 25 – 30m². Ak je rodinný dom menší, skvelou možnosťou je spojenie obývačky s kuchynským priestorom alebo jedálňou. Ešte väčší priestor vytvoríte, ak je priamo z obývačky prístupná terasa. V prípade osláv či väčších rodinných stretnutí takýto priestor určite oceníte.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *