Návrat do minulosti s vintage nábytkom

Návrat do minulosti s vintage nábytkom

Pre niekoho nemoderná starina, pre iných dizajnérsky poklad. Ak taký môže byť vintage nábytok. Neočarí každého, ale má svojich prívržencov. Niektorí nábytok v tomto štýle považujú za zariadenie, vhodné akurát tak na povalu, iný túžia mať vo vintage štýle zariadený celý dom. Ľudia sú rôzni, doba sa mení a nie všetci sú vyznávačmi starožitností. Je to ako v móde. Niekto uprednostňuje klasiku, iný eleganciu, ďalší extravaganciu, či samozrejme už spomínaný vintage štýl.

A vintage štýl nie je obľúbený len v móde, ale aj v bytovom zariadení. Čo vlastne znamená “vintage“? Tento termín sa kedysi používal vo vinárskej oblasti a označovali sa ním staršie ročníky vína. V nábytkárskej oblasti sa využíva na označovanie použitého nábytku z rokov 1920 až 1970.

Nábytok z masívu

Nábytok z masívu

Vintage nábytok so sebou prináša nádych starožitnosti a časov minulých. Vintage znamená “staré a dobré“. A taký je aj vintage nábytok. Čarovný, účelný a krásny. Vyznačuje sa opotrebovaným vzhľadom, ktorý je však v súčasnosti veľmi moderný. Opotrebovanie a patinový vzhľad tohto nábytku je veľmi in.

Ak túžite po vintage nábytku, tak si ho zaobstarajte. Výnimočné kusy nájdete aj na obyčajných blšákoch, alebo bazároch, ale samozrejme nebude na škodu sa poobzerať aj v predajniach so starožitným nábytkom. Nájsť pravý vintage nábytok však môže byť zložité. Ak sa Vám pošťastí takýto nábytok kúpiť, možno bude potrebovať zreštaurovať. Ak sa v tom nevyznáte, zverte svoj nový kus nábytku do rúk odborníka, ktorý si s ním poradí. V prvom rade musí byť tento nábytok pevný, aby ste ho nemali doma len pre efekt, ale mohli ho aj prakticky využívať.

Vintage nábytok pôsobí veľmi neformálne, čo sa zaručene prejaví aj pri návšteve vašej rodiny, alebo priateľov. Hneď sa u Vás budú všetci cítiť ako doma.

Kvalitný eshop s nábytkom nabytokmirek.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *