Moderné komody, ako na ne?

Rad nízkych kusov nábytku pozdĺž steny spálne môže byť skvelým miestom pre umiestnenie moderných komôd a nízkych stolíkov. Komody bývajú rozdeľované na šuplíková a kombinované. Šuplíková komody sme si zvykli nazývať výrazom bielizníky. V komodách kombinovaných však nájdeme okrem šuplíkov čiže zásuviek aj police. Každý má určite svoj obľúbený druh, ktorému potom prispôsobuje výber v prípade, že sa rozhodol pre kúpu niektoré z moderných komôd.

Komoda do spálne

Komoda do spálne

Po prvých troch mesiacoch používania je zvyčajne dobrým zvykom prekontrolovať na komodách všetky spoje a úchytky a prípadne ich dotiahnuť.
Dá sa povedať, že komôd nie je v žiadnej domácnosti nikdy dosť. Vždy sa nájde dostatok vecí, ktoré je potrebné skryť očiam a nie vždy je pre nich dostatok úložného priestoru. Aj moderné komody, rovnako ako tie s patinou alebo komody rustikálne či komody z masívu môžu spĺňať funkciu úschovne najrôznejších cenných dokumentov, časopisov alebo môžu byť miestom, kam si vaše deti budú ukladať svoje školské potreby. Je pochopiteľné, že do spálne si vyberiete iný typ komody než napríklad do detskej či obývacej izby. Napríklad oproti truhly či starožitným komodám majú moderné komody tú výhodu, že sa dajú kombinovať. Od jedného druhu komody môžete vyberať z rôznych veľkostí, typov s dvierkami, šuplíky alebo ich kombináciou tiež podľa veľkosti komody. Spojovacím prvkom bude v tomto prípade vždy rovnaký materiál použitý na ich výrobu.

Ak by ste mali po čase pocit, že vám vaša komoda nejako zovšednel, stačí malé kúzlo, ktoré ju dokáže doslova premeniť. Buďto môžete moderné komody opatriť iným módnym typom úchytiek alebo ju skrátka a dobre přemaluje. Väčšina nezasvätených si bude myslieť, že ste si zaobstarali komodu novú. Ak by ste sa rozhodli použiť na komodu niektorý z prostriedkov oživujúcich povrch, vždy ho najskôr vyskúšajte na malom kúsku nábytku na menej viditeľnom mieste. Ak sa komoda s takýmto prípravkom znesie, potom ho ešte len použite na väčších a viditeľných plochách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *