Manželské postele ako z rozprávky – postele s baldachýnom.

Manželské postele ako z rozprávky – postele s baldachýnom.

 V súvislosti s našim životným štýlom si vyberáme priateľov, oblečenie, aj veci, ktoré nás obklopujú. Tak to aj pri výbere nábytku do našich domovov. Všetci chceme bývať v byte, alebo v dome, ktorý je zariadený podľa nášho gusta, túžime byť obklopení vecami, ktoré ulahodia našim očiam. Pri výbere nábytku sa zvyčajne spoliehame na vlastný štýl a vyberáme si také kusy, ktoré sú nielen praktické, ale aj dizajnovo zapadnú do našich domovov.

Pri zariaďovaní domácnosti je veľmi podstatnou miestnosťou spálňa. Spálňa je intímnou zónou, nepozývame do nej priateľov a dokonca ani rodinu. Je to miesto, ktoré je pre iných tabu a pre nás súkromný priestor, kde si môžeme oddýchnuť a načerpať nové sily.

Najpodstatnejším kusom nábytku v spálni sa samozrejme manželská posteľ. Manželské postele musia plne vyhovovať obom partnerom, musia byť pohodlné a dostatočne veľké. Ich dizajn, to už je iná vec. Každý záujemca si vyberie tú pravú. Vyznávači jednoduchých línií si môžu zakúpiť modernú manželskú posteľ z masívneho dreva, fanúšikovia rustikálneho nábytku zas rustikálnu posteľ a pre romantické duše sú tu manželské postele s baldachýnom.

Ak sa povie „posteľ s baldachýnom“, nejeden z nás si predstaví veľkú krásnu, zdobenú posteľ ako z rozprávky. V takejto posteli by sa nám prisnili určite len príjemné sny. Posteľ s baldachýnom predstavuje akúsi kráľovnú, medzi všetkými posteľami. Baldachýn mal v minulosti ochrannú funkciu. Chránil ľudí pred tým, ani na nich počas spánku niečo nepadlo a taktiež aj delil priestor – oddeľoval šľachtu od služobníctva. V súčasnosti spĺňa baldachýn len estetickú funkciu. Ak sa obávate toho, že manželské postele s baldachýnom by vo vašich spálňach zabrali mnoho priestoru, nebojte sa. Dnešní dizajnéri si už poradili aj s týmto problémom a vytvorili tak manželské postele v súčasnom dizajne, ale s nádychom minulých časov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *