Luxusné závesy

Doprajte interiéru nádych elegancie: Pomôžu luxusné závesy

Závesy slúžia primárne na to, aby zabránili prenikaniu svetla do interiéru. Plnia pri tom však aj významnú dekoratívnu funkciu. Ako použiť luxusné závesy vo vašom príbytku?

Čo prezrádza materiál

Je to práve použitá tkanina, ktorá utvára výsledný dojem závesu, venujte jej preto patričnú pozornosť. Luxusné závesy sa hodia do obývačky, pracovne, prípadne hosťovskej izby. Ak hľadáte závesy do detskej izby alebo pracovne, odporúča sa siahať po bavlne.

Ako na farby a vzory

Môžu byť tajným pomocníkom pri zlaďovaní miestnosti. Ak chcete priestor opticky zmenšiť, použite tmavé farby. Naopak, ak sa pokúšate o jeho zväčšenie, zvoľte svetlejšie odtiene. Pohrať sa dá aj s rôznymi vzormi, ktorých už máte dnes na výber dostatok. Pri ich využívaní však buďte opatrní – ak v miestnosti používate viacero vzorov, mali by mať aspoň jeden spoločný prvok.

Dekorácia je dôležitá no nezabúdajte na funkčnosť

Prvým krokom je výber štýlu. Ten je kľúčom k tomu, aby záves dokonale spĺňal svoju estetickú funkciu. S jeho voľbou vám môžu pomôcť odborníci, avšak je dobré mať vlastnú predstavu a preferencie. Závesy by mali v interiéri predsa odrážať vašu osobnosť.

Hľadáte závesy do spálne alebo obývačky? Aká farebná kombinácia sa najviac hodí k zariadeniu? Je dôležitý materiál, z ktorého je záves vyrobený? Toto sú otázky, nad ktorými je dobré zamyslieť sa pred kúpou. Uľahčia vám množstvo času stráveného nad zvažovaním nevhodných možností.

Úloha závesov nespočíva len v dekorácii interiéru. Nezabúdajte preto aj na ich praktické využívanie. Pouvažujte nad tým, aký účel bude vo vašej domácnosti záves spĺňať. Bude visieť na okne, ktoré sa často otvára? V takomto prípade môže pôsobiť neprakticky, prípadne sa rýchlo zničí. Je taktiež dobré zvážiť účel miestnosti. Napríklad, v kuchyni počítajte s častejším praním závesov.

Závesy by mali pôsobiť honosne a prinášať do vášho obydlia luxus. Preto radšej investujte financie do kvalitných materiálov od renomovaných výrobcov.

Foto: Bigstockphoto

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *