Krby- všetko pre bezpečnosť

Krby- všetko pre bezpečnosť

Príjemný pocit v domácnosti a interiéry rodinného domu  nám  určite zabezpečí, pekný krb . Oheň v interiéri je klasikou ktorá stále ma svoje veľké čaro a nikdy neomrzí . Či už otvorený krb, krbová vložka alebo krbové kachle, všetko má svoje výhody a nevýhody. V našom článku vám povieme viac o krboch a ich bezpečnosti . 

 Je neopakovateľným pocitom, keď si môžete doma oddýchnuť pred krbom. Z podmanivého ohňa vyžaruje teplo a samozrejme navodzuje aj príjemnú atmosféru. Je jedno, či bývate v dome, byte, či chcete krb do svojej reštaurácie, alebo kancelárie. Na trhoch nájdete širokú ponuku krbov, z ktorých si určite vyberiete. Ak sa pre krb rozhodnete, nezabúdajte však ani na bezpečnosť.

Oheň je nevyspytateľný a aj keď Váš krb nie je s otvoreným ohniskom, môže sa prihodiť, že pri zakladaní ohňa, alebo prikladaní dreva vyskočí iskra a dôjde k požiaru. Preto by malo byť miesto okolo krbu nehorľavé. Je logické, že aj samotný krb by mal byť obložený nehorľavým materiálom. V blízkosti krbu nie sú povolené žiadne prírodné materiály, ani plávajúce podlahy.

Vhodným materiálom na obkladanie krbu a jeho okolia býva keramická podlaha. Takáto dlažba sa ku krbom hodí, a dokáže vytvoriť príjemný kontrast. Na spoj, kde sa keramická dlažba začne spájať s plávajúcou, alebo drevenou podlahou, je vhodné použiť prechodové lišty. Vytvorí sa pekný priechod a tak medzi podlahou a dlažbou neostane škára.

Ďalším vhodným materiálom na obkladanie krbu je kameň. Kamenné dlaždice sú veľmi obľúbené a dá sa nimi obložiť krb, aj jeho okolie. Vytvorí sa skôr prírodnejší vzhľad krbu, ktorý sa hodí do chát a chalúp.

Ak však nastane situácia, že podlaha pred krbom je plávajúca, či drevená, je nutné pred krb položiť nehorľavú podložku. Ak nájdete takú, ktorá sa bude farebne hodiť do miestnosti, zaistíte si vhodný doplnok. Používajú sa aj podložky z ocele, ktoré sú často zapustené do podlahy.

Ako podložku pred krb je možné vlastne použiť čokoľvek čo nie je z horľavého materiálu. Obloženie pred krbom tak teda môže byť aj z umelého kameňa, či sklených dlaždíc. Rovnako aj betónovanie s použitím riečnych kameňov pôsobí veľmi efektne.

Základom je pamätať si, že na obloženie krbu a jeho okolia môžeme použiť akýkoľvek materiál, ktorý však musí byť nehorľavý.

Krby priamo od odborníka .  Náš tip  na bezpečný nákup u človeka ktorý to robí so srdcom .

Názov spoločnosti:  KRB-TECH s.r.o. – krbtech@azet.sk

Pece a krbové vložky za najnižšiu cenu. Prezrite si aktuálne akcie, zľavy, výpredaje,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *