Ako si zaručiť dokonalý spánok?

Ako si zaručiť dokonalý spánok?

Vo svojich spálňach a posteliach trávime zhruba tretinu života, preto je potrebné, aby sme sa v nich cítili dobre. Zárukou dobrého spánku je posteľ s kvalitným matracom umiestnená v dobre vetranom priestore. Ponúkame Vám pár rád, ako si dobrý spánok zabezpečiť.

Ak sa chcete kvalitne vyspať, potrebujete mať spálňu, ktoré bude dobre izolovaná od vonkajších vplyvov. Svetlá a zvuky dokážu vyrušiť asi najviac, preto je dobré mať v spálni nepriehľadné závesy na oknách, alebo rolety na oknách, ktoré poskytujú možnosť spánku aj počas dňa. Tu treba podotknúť, že do spálne nepatria žiadne rušivé elementy. Niekomu možno vyhovuje sledovať televíziu z postele, ale v spálni máte spať, nie sledovať programy. Rušivo tiež môže pôsobiť aj pracovný kút s počítačom. Ak ho máte v spálni, nemôžete si naplno oddýchnuť, pretože pri každom pohľade na počítač si spomeniete na to, koľko práce vám ešte ostáva urobiť.

Postele do spálne

Postele do spálne

Pri zariaďovaní spálne si dobre premyslite, kam umiestnite posteľ. Posteľ je dobré umiestniť čelom k stene. A nad posteľ si v žiadnom prípade neumiestňujte poličky, pretože tie vo Vás môžu vyvolávať pocit, že Vám počas spánku spadnú na hlavu. Pri vyberaní osvetlenia do spálne buďte tiež svedomití. Zaobstarajte si nočné lampy a stropné svietidlá si nechajte umiestniť tak, aby Vám v posteli nesvietilo priamo do očí. V spálni je potrebné aj regulovať teplotu vzduchu. Vhodná teplota na spanie je 19-21°C a taktiež nezabúdajte ani na pravidelné vetranie.

Na kvalitu spánku vplýva aj farebná paleta, v ktorej máte spálňu zariadenú. Farba nábytku, stien, či doplnkov môže Váš spánok tiež ovplyvniť. Žiarivé farby, ako pestrá červená, oranžová, alebo žltá na Vás môžu pôsobiť rušivo. Preto je vhodné si zariadiť spálňu v tlmených farbách, ktoré pôsobia upokojujúco. Samozrejme všetko závisí len od Vás. Manželské postele za akciovú cenu priamo od výrobcu . Rošt je v cene postele . Pre nás je vaša spokojnosť na prvnom mieste.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *