Ako sa starať o masívny nábytok?

Ako sa starať o masívny nábytok?

 

Tráviť svoje voľné chvíle vonku na záhrade je určite veľmi príjemné. A ak ešte máte kvalitný záhradný nábytok, je to ešte o čosi lepšie. Pohodlie a čerstvý vzduch dokážu vykúzliť úsmev na tvári asi každého človeka. Ak si chceme takýto relax vychutnávať čo najviac sezón, je potrebné sa o svoj záhradný nábytok aj starať.

 

Vplyvy počasia – dážď, vietor, zanechávajú na záhradnom nábytku stopy, najmä v podobe znečistenia. Takéto znečistenie je možné zo záhradného nábytku odstrániť jednoducho – čistou vodou. Aby naše záhradné sedenie vyzeralo vždy k svetu, je potrebné ho aj pravidelne ošetrovať, najlepšie olejom, ktorý je na takýto náhradný nábytok vhodný. Menšie škrabance nie sú tiež žiadnym problémom, poškodené miesto stačí prebrúsiť brúsnym papierom a následne natrieť moridlom v odtieni záhradného nábytku.

 

Ak máte tú možnosť, tak záhradný nábytok počas sezóny dažďov prikryte nepremokavou plachtou, ktorá Vaše záhradné sedenie ochráni. Týmto spôsobom zabránite jeho znehodnocovaniu a predĺžite jeho životnosť. Ak máte terasu, alebo altánok, je to o čosi jednoduchšie. Nábytok je pred dažďom chránený, vďaka čomu nedochádza k jeho poškodeniu. Počas zimných mesiacov je potrebné záhradné sedenie uskladniť. Vhodné sú suché, vetrané a nevykurované priestory.

 

Podľa druhu dreva je potrebné sa o záhradný nábytok náležite postarať aspoň raz do roka. Ak nechávate svoje záhradné sedenie na záhrade aj počas zimy, je ho vhodné počas roka ošetriť aj viackrát. Po určitom čase používania záhradný nábytok zmení svoju farbu na striebornosivú. Je to prirodzený jav, ktorý vôbec neovplyvňuje kvalitu, alebo pevnosť nábytku. S týmto problémom Vám pomôžu odstraňovače šedivosti, vďaka ktorým záhradné sedenie získa svoj prirodzený vzhľad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *